O Nás - O třídě kopretin

Třída Kopretin je věkově homogenní. Navštěvují ji děti předškoláků ve věku 5-6 let.

V naší třídě usilujeme o to, aby jsme dětem vytvořily takové prostředí, aby se zde cítily spokojeně, jistě a bezpečně.

Nově příchozí dítě má možnost se postupně adaptovat.Děti nacházejí potřebné zázemí, klid, bezpečí, mají stejná práva, stejné možnosti i stejné povinnosti.Nikdo není znevýhodňován či zvýhodňován.

Osobní svoboda a volnost dětí je respektována do určitých mezí, které jsou ve školce stanoveny.

Péče o děti je podporující, sympatizující, počítáme s aktivní spoluúčastí dítěte při všech činnostech.

Vzdělávací nabídka odpovídá mentalitě předškolního dítěte.Snažíme se o nenásilnou komunikaci s dítětem, která je mu příjemná, kterou navozuje vzájemný vztah důvěry a spolupráce.Postupně vyřazujeme nezdravou soutěživost dětí.Převažují pozitivní hodnocení, pochvaly, podporujeme dítě nebát se, pracovat samostatně, důvěřovat si.

V dětech rozvíjíme citlivost pro vzájemnou toleranci, ohleduplnost, zdvořilost, vzájemnou pomoc a podporu.

Třída je pro děti kamarádským prostředím, s jasnými pravidly chování, kde se děti dovedou navzájem naslouchat a respektovat se.

Třídní učitelky

Lucie a Lucie